خانه / اخبار / وزير راه و شهرسازي: پيگيري و تلاش لازم براي به ثمر رسيدن قطار حومه اي مشهد-گلبهار-چناران تا پايان دولت دوازدهم

وزير راه و شهرسازي: پيگيري و تلاش لازم براي به ثمر رسيدن قطار حومه اي مشهد-گلبهار-چناران تا پايان دولت دوازدهم

وزير راه و شهرسازي: پيگيري و تلاش لازم براي به ثمر رسيدن قطار حومه اي مشهد-گلبهار-چناران تا پايان دولت دوازدهم

وزیر راه و شهرسازی:

پیگیری و تلاش لازم برای به ثمر رسیدن قطار حومه ای مشهد-گلبهار-چناران تا پایان دولت دوازدهم

وزیر راه و شهرسازی گفت: پیگیری های لازم برای تکمیل و بهره برداری از قطار حومه ای مشهد-گلبهار-چناران تا پایان دولت دوازدهم انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید گلبهار، مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح و کلنگ زنی ۱۴ پروژه عمرانی شهر جدید گلبهار با ارزش ۴۰۷ میلیارد تومان که با حضور مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید، امام جمعه گلبهار، نماینده مجلس، مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی ، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت عمران گلبهار و سایر دستگاه های اجرایی برگزار شد با بیان اینکه در شهرهای جدید کشور با فراهم کردن امکانات و زیرساخت های مناسب نباید دغدغه ای برای مردم وجود داشته باشد، افزود: مردم باید با بهره مندی از امکانات مناسب و پشتیبانی های لازم شهری بتواننداز لذت زندگی بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه در برنامه جدید ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور اجرا خواهد شد، سهم استان خراسان رضوی را ۲۵ هزار واحد عنوان و خاطرنشان کرد: باید کیفیت کار از جنبه طراحی و اجرای دقیق برای احداث این مسکن ها مدنظر قرار گیرد و در این راستا باید ساخت و سازها دارای دوام و قوام بوده و قابلیت های مهندسی کشور مطابق با فرهنگ در احداث بناها مورد توجه قرار گیرد.

مهندس اسلامی با اذعان به اینکه باید کیفیت نظارت ارتقا پیدا کرده و از فعالیت کسانی که صلاحیت کار احداث مسکن ها را ندارند جلوگیری شود، اظهار داشت: ما همواره تحقق مطالبه مردمی را وظیفه خود دانسته و در جهت تکمیل و واگذاری بناهای باقی مانده مسکن مهر اهتمام لازم را داریم.

مقام عالی وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه مطالبه مردمی را وظیفه خود دانسته و مطالبات مردمی رو پیگیری می کنیم، ابراز امیدواری کرد: تلاش داریم برای تکمیل قطار حومه ای مشهد-گلبهار-چناران  اقدام لازم را برای به ثمر رسیدن هر چه سریع تر این پروژه و بهره مندی مردم از این امکانات انجام دهیم.

وی گفت: با تو.جه به اینکه محور مشهد به قوچان محور پرترافیکی بوده لذا اجرای آزادراه در این محور از مشهد به چناران قرارداد منعقد شده و محور چناران به قوچان نیز در دست برنامه قرار دارد که با پیگیری مسئولان امیدواریم منابع لازم از سازمان برنامه و بودجه برای احداث این محور اخذ شود.

دکتر دهقان نماینده مردم چناران و گلبهار در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به اینکه متاسفانه از اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی سفر هیئت دولت به خراسان رضوی برای متروی گلبهار تاکنون اعتباری تخصیص نیافته است، گفت: شهر جدید گلبهار با توجه به وسعت و جمعیت بالا نیازمند نگاه ویژه بوده و باید اقدامات موثری برای تحقق خواسته ها انجام شود.

وی افزود: ارتقای این شهر به شهرستان یکی از موضوعات مهمی است که باید با اولویت پیگیری شده تا این مهم تحقق پیدا کند.

مهندس هومن گریوانی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه گلبهار در ۴ فاز و ۵ هزار هکتار محدوده قانونی درسال ۷۲ تصویب شده است، افزود: در حال حاضر ۲ فاز با مساحت ۲۷۰۰ هکتار و با ۹۰ درصد پیشرفت  اجرایی شده است و فاز ۳ نیز از سال گذشته شروع شد است.

وی با اذعان به اینکه ۱۲ پروژه به ارزش ۱۲۰ میلیارد تومان امروز به بهره برداری رسید، خاطرنشان کرد: افتتاح هزار و ۱۱ واحد مسکن مهر،افتتاح پارک متحرک با محوریت موضوعی،افتتاح ساختمان پلیس راهور، ساختمان بخشداری، احداث دوباب مدرسه با مشارکت سازمان نوسازی و تجهیز مدارس، بهره برداری از ۵ کیلومتر مسیر دوچرخه و افتتاح ۴ زمین ورزشی روباز در محلات مسکن مهر با توجه به تاکید مقام عالی وزارت راه و شهرسازی اجرایی شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار همچنین با اشاره به آغاز احداث ۴ کیلومتر تونل مترو در انتهای مسیر قطار حومه ای گلبهار-مشهد گفت: این پروژه با اعتبار ۳۵۰ میلیارد تومان توسط شرکت مسکن و عمران آستان قدس رضوی اجرایی خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره‌ی گلبهار

رنگ زمینه

رنگ منو

رنگ زمینه نوشته ها