خانه / اخبار / بهره برداری از فناوری جدید فیبر نوری در شرکت عمران شهر جدید گلبهار

بهره برداری از فناوری جدید فیبر نوری در شرکت عمران شهر جدید گلبهار

بهره برداری از فناوری جدید فیبر نوری در شرکت عمران شهر جدید گلبهار

به مناسبت روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس فناوری جدید فیبر نوری ( FTTH ) در شرکت عمران شهر جدید گلبهار به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید گلبهار، مهندس هوتن رمضانیان رئیس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات این شرکت با اشاره به اینکه تحول سریع و رو به رشد سرویس های ارتباطی بستر لازم را برای استفاده از فناوری جدید به ویژه فیبرنوری فراهم کرده است، گفت: بستر سیم مسی به دلیل داشتن محدودیت های فراوان محدودیت های زیادی برای هزینه های نگهداری و همچنین اشتراک اینترنت ایجاد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: فناوری فیبر نوری، با پهنای باند بالا و متقارن (سرعت یکسان آپلود و دانلود اطلاعات) فرصتی استثنایی برای ارائه خدمات و کاربردهای جدید را در این شرکت ایجاد کرده است.

مهندس رمضانیان با بیان اینکه سرویس های با بستر FTTH کیفیت و خدمات مطلوب را برای انجام امور اداری این شرکت ایجاد می کند، افزود: این فناوری کیفیت امور شرکت را به نحو چشمگیری ارتقا داده به نحوی که موجب افزایش ۲۵ برابری سرعت اینترنت و کاهش ۸۵ درصدی هزینه های این سرویس ها خواهد شد.

رئیس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت عمران شهر جدید گلبهار اذعان کرد: استفاده از دیتا (اینترنت تجاری، اینترانت، MPLS و…)، دولت الکترونیک، اینترنت اشیا و کنترل (IOT)، اینترنت فوق پرسرعت بدون اتلاف وقت برای دانلود ، تلفن تصویری و ویدئو کنفرانس، سیاحت و زیارت از راه دور، آموزش و پزشکی از راه دور، خرید آنلاین، راه ‌اندازی مطمئن کسب‌ وکار، تلویزیون اینترنتی،مشاهده و کنترل دوربین‌های مداربسته از راه دور، کتاب و مطالب فرهنگی و هنری به‌صورت صوتی (AOD) ، مدیریت هوشمند ساختمان (BMS)، تنظیم سیستم روشنایی، تهویه مطبوع، حس‌گرهای کنترلی ضد سرقت و حفاظت، پرده و کرکره‌های هوشمند، کنترل سیستم‌های اطفای حریق، پارکینگ هوشمند و انجام تنظیمات تجهیزات آشپزخانه و …. سرویس های قابل ارائه در بستر فیبر نوری خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email

درباره‌ی گلبهار

رنگ زمینه

رنگ منو

رنگ زمینه نوشته ها