خانه / اخبار / تجلیل از ۶۴ آتش نشان در گلبهار

تجلیل از ۶۴ آتش نشان در گلبهار

تجلیل از 64 آتش نشان در گلبهار

به مناسبت هفتم مهر ماه روز آتش نشان، از ۱۴ آتش نشان و ۵۰ آتش نشان داوطلب گلبهار، با حضورحجت الاسلام مروج امام جمعه، معشوقی بخشدار، خاکپور شهردار، حاجی محمدی معاون اداری مالی و عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید گلبهار و جمعی دیگر از مسئولین این شهر در محل ساختمان مرکزی شهرداری قدردانی گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید گلبهار، حجت الاسلام مروج ظهر امروز در مراسم تقدیر و تجلیل از آتش نشانان با اشاره به اینکه اقدامات و خدمات آتش نشانی مانند جهاد فی سبیل الله و برای رضای خدا است، گفت: این پرسنل خدوم همواره در تمام حوادث و سانحه ها در خط مقدم قرار داشته و با اتکال به خدا همیشه در ماموریت ها سربلند بوده اند.

وی اظهار داشت: باید افرادی که توانایی لازم برای رویارویی با خطرات و حضور در این عرصه جهادی را دارند همواره در امر پیش قدم باشند.

رئیس ستاد بحران شهر جدید گلبهار نیز در این مراسم با تقدیر از زحمات و خدمات پرسنل آتش نشان با اشاره به اینکه نیروهای انتظامی در بحث تامین امنیت فعالیت داشته و نیروهای آتش نشانی و خدمات رسانی در بحث امنیت روانی دخیل هستند، گفت: قشر آتش نشان در تمام سوانح پیوسته در خط مقدم خدمات رسانی قرار دارند و با جان فشانی جان مردم را نجات می دهند.

معشوقی با اشاره به رشد و توسعه شهر جدید گلبهار و افزایش مرتفع سازی در ساختمان از نیاز به تجهیز ایستگاه های آتش نشانی به تجهیزات بروز و مورد نیاز خبرداد و افزود: شهردار گلبهار برای تامین این امکانات پیگیری های لازم را انجام دهد.

شهردار گلبهار با ارائه گزارشی از فعالیت های سازمان آتش نشانی این شهر در ۶ ماهه اول امسال گفت: ۱۱۵ مورد حریق که بیش تر آن ها مربوط به منازل، مزارع و خودرو بوده است و تعداد ۱۴۰ مورد نیز حوادث امداد و نجات که بیش ترین آن ها مربوط به خودکشی، چاه افتادگی و آوار بوده است.

براتعلی خاکپور با اشاره به اینکه میانگین تماس های تلفنی با سامانه ۱۲۵ در شبانه روز ۷۳ تماس بوده است، اظهار داشت: ۴ الی ۵ مورد در جهت حادثه، ۶ الی ۸ مورد مشاوره کارشناسی و مابقی تماس ها متاسفانه مزاحمت های تلفنی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری مانورهای مدون عملیاتی، کلاس های آموزشی ضمن خدمت، آمادگی جسمانی خوب و افزایش دانش فنی، ارائه خدمان آموزشی و فرهنگسازی ایمنی با برگزاری کلاس های آتش نشان داوطلب به جهت بالا بردن فرهنگ ایمنی شهروندان به منظور کاهش حوادث و تلفات از نقات قوت مجموعه آتش نشانی گلبهار است.

در پایان این مراسم، از آتش نشانان گلبهار با اهداء لوح سپاس و گل تقدیر شد.

تجلیل از 64 آتش نشان در گلبهار تجلیل از 64 آتش نشان در گلبهار تجلیل از 64 آتش نشان در گلبهار

Print Friendly, PDF & Email

درباره‌ی گلبهار

رنگ زمینه

رنگ منو

رنگ زمینه نوشته ها