خانه / اخبار / افتتاح دفتر نمایندگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در گلبهار

افتتاح دفتر نمایندگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در گلبهار

افتتاح دفتر نمایندگی ستاد امر به معروف  و نهی از منکر در گلبهار

دفتر نمایندگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با حضور دبیر ستاد امر به معرف و نهی از منکر خراسان رضوی، امام جمعه، بخشدار، مدیرعامل شرکت عمران و پرسنل و جمعی دیگر از مسئولین ادارات شهر جدید گلبهار این بخش افتتاح  شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید گلبهار، عبدالله ارجایی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی در این مراسم با اشاره به اینکه در ۲۷ شهرستان ستاد مستقل زیر نظر ستاد استان فعالیت دارند، گفت: با توجه به اینکه شهر جدید گلبهار شرایط ویژه ای دارد، اولین ستاد در بین بخش های استان در این شهر تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۷۹ دستگاه اجرایی، ۳۷ رده نظامی و ۸ دستگاه زیرمجموعه دستگاه قضایی در استان شورای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده است که خراسان رضوی رتبه اول کشور را با ۹۳ درصد تحقق اهداف کسب کرده است.

وی با بیان اینکه اولین مرکز آموزش تخصصی امر به معروف و نهی از منکر برای اولین بار در کشور در خراسان رضوی راه اندازی شده است، افزود: هیئت علمی از بین چهره های ملی، استانی و حوزوی در این مرکز فعالیت دارند که تاکنون بالغ بر ۱۲ هزار نفر زائر و مجاور در مشهد از رده ها مختلف از این آمزش بهره مند شدند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی همچنین به تالیف و چاپ ۵ کتاب با موضوع امر به معروف و نهی از منکر در راستای تبیین مباحث علمی، آموزشی و پژوهشی خبر داد و گفت: همایش علمی مسئله شناسی و پاسخگویی به مسائل قانون حمایت از عامران نیز در راستای این مباحث با ارائه بیش از ۴۰۰ مقاله در جهت اصلاح قانون انجام شده است.

اجرایی در پایان با تاکید بر بازنگری شیوه های اجرایی و عملیاتی معروفات و منکرات در سطح جامعه و چگونگی تذکر آن ها  گفت: تاکنون ۲۱ تشکل مردمی در سطح استان راه اندازی و فعالیت دارند که باید فعالیت آن ها در قالب گروه های سازماندهی شده و آموزش دیده برای اجرای این فریضه به شیوه مناسب اجرا شود.

افتتاح دفتر نمایندگی ستاد امر به معروف  و نهی از منکر در گلبهار افتتاح دفتر نمایندگی ستاد امر به معروف  و نهی از منکر در گلبهار

Print Friendly, PDF & Email

درباره‌ی گلبهار

رنگ زمینه

رنگ منو

رنگ زمینه نوشته ها