خانه / اخبار / پیشرفت ۶۶ درصدی قطار حومه ای مشهد – گلبهار

پیشرفت ۶۶ درصدی قطار حومه ای مشهد – گلبهار

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار: عملیات احداث قطار حومه ای مشهد – گلبهار به طول ۴۰ کیلومتر، با ۶۶ درصد پیشرفت در بخش ابنیه و عملیات خاکی در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید گلبهار، مهندس هومن گریوانی با اشاره به اینکه مناقصه احداث ایستگاه گلبهار، بخشی از ابنیه فنی مسیر مترو و گالری انتهای مسیر با قیمت ۱۵۰ میلیارد تومان برگزار شد، افزود: ایستگاه گلبهار با مساحت ۱۶ هزار متر مربع و به ارزش حدود ۳۵۰ میلیارد ریال و اجرای قسمتی از گالری مسیر قطار گلبهار نیز به ارزش ریالی حدود ۵۷۰ میلیارد ریال توسط شرکت مسکن عمران قدس رضوی اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۳ کیلومتر از مسیر قطار حومه ای مشهد-گلبهار در حال زیرسازی و آزادسازی شده است خاطرنشان کرد: خوشبختانه عملیات زیرسازی و ابنیه فنی شامل پل ها انجام شده و امیدواریم فایناس پروژه نیز در سال جاری به مرحله اجرا برسد.

وی با بیان اینکه در سفر اردیبهشت ماه رئیس جمهور و هیئت دولت به خراسان رضوی ۱۵۰۰ میلیارد ریال جهت پروژه متروی گلبهار اختصاص یافته است اظهار داشت: در صورت جذب اعتبار لازم اجرای روند عملیات مترو گلبهار-مشهد با شتاب بیش تری انجام خواهد شود.

وی عمده مشکلات پیش رو در اجرای پروژه مترو را توافقات اراضی موسوم به حکمت و اوقاف در مسیر دانست و گفت: ۴٫۵ کیلومتر از این مسیر باقیمانده که با پیگیری های دکتر دهقان نماینده مردم چناران و گلبهار در مجلس شورای اسلامی و همچنین مهندس مقدوری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی و کارشناسان این شرکت در حال انجام است.

پیشرفت 66 درصدی قطار حومه ای مشهد-گلبهار پیشرفت 66 درصدی قطار حومه ای مشهد-گلبهار پیشرفت 66 درصدی قطار حومه ای مشهد-گلبهار

Print Friendly, PDF & Email

درباره‌ی گلبهار

رنگ زمینه

رنگ منو

رنگ زمینه نوشته ها