خانه / اخبار / قطار برقی مشهد-گلبهار از پروژه های شاخص کشور

قطار برقی مشهد-گلبهار از پروژه های شاخص کشور

نماینده مردم چناران، طرقبه، شاندیز و گلبهار در مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی موانع و مشکلات اجرایی احداث مترو، بیمارستان و دهکده المپیاد ورزشی گلبهار، اجرای پروژه قطار برقی مشهد- گلبهار را از پروژه های شاخص کشور عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید گلبهار، دکتر دهقان در این جلسه با اشاره به وجود ۴۵۰ هزار طرح  عمرانی نیمه تمام در کشور گفت: برای به نتیجه رسیدن و برنامه ریزی در جهت اتمام این پروژه ها مسئولین استانی و کشوری همت لازم را داشته باشند.

وی افزود: در مواقعی که نقص و نیازی در کار وجود دارد باید پیگیری های لازم جهت جذب اعتبار برای تحقق یافتن و به ثمر رسیدن پروژه صورت پذیرد.

نماینده مردم گلبهار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با رشد جمعیت در این شهر نیازهای زیرساختی و توسعه ای از اولویت ویژه ای برخوردار است اذعان کرد: در حال حاضر کمبود در خصوص سالن های ورزشی و همچنین در حوزه حمل و نقل و درمان از نیازهای اساسی است که باید به آن توجه نمود.

دکتر دهقان در پایان با تقدیر از تلاش ها و تعاملات مناسب شرکت عمران گلبهار در جهت واگذاری زمین برای احداث ۶ مدرسه  و همچنین پیگیری حل مشکلات مسکن مهر این اقدام را موجب توسعه و پیشرفت بیش از پیش گلبهار دانست.

مهندس گریوانی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار  نیز در ادامه جلسه با ارائه گزارشی از روند احداث متروی مشهد-گلبهار با اشاره به اینکه در حال حاضر با اجرای ابنیه و زیرسازی این پروژه پیشرفت ۶۵ درصدی دارد افزود: قطعه اول تحویل شده و قطعه دوم به طول ۱۰ کیلومتر که بزرگ ترین پل های مسیر قرار دارد نیز تحویل موقت شده است.

وی با بیان اینکه در قطعه سوم به طول ۱۸ کیلومتر در حال حاضر ۴۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: در این مسیر مشکلات تملک وجود داشته که امیدواریم با پیگیری نماینده مردم گلبهار در مجلس و مسئولین دیگر در هفته جاری شاهد رفع موانع موجود باشیم.

وی با اشاره به اینکه مناقصه ایستگاه متروی گلبهار و بخشی از گالری با مبلغ ۱۳۹ میلیارد تومان توسط مسکن و عمران آستان قدس رضوی اجرایی خواهد شد گفت: با انعقاد این قرارداد که ایستگاه گلبهار در آن دیده شده و نصف گالری نیز اجرایی خواهد شد ۹۵ درصد ابنیه و زیرسازی مترو اجرایی خواهد شد.

دکتر  رجب زاده رئیس مرکز بهداشت شهرستان چناران با اشاره به مصوب شدن اعتبار ۴۰ میلیارد تومانی احداث بیمارستان در گلبهار گفت: در صورت اختصاص در سال جاری ۱۰ میلیارد تومان و در ۲ سال آینده ۱۵ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه احداث این بیمارستان هم اکنون با روند مناسبی در حال احداث است و جزو اولویت دوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد بعد از بیمارستان هاشمی نژاد محسوب می شود ابراز امیدواری کرد تا آبان ماه امسال فاز اول این پروژه تکمیل شود.

در پایان این جلسه دکتر دهقان از جذب ۴۳ میلیارد تومانی اسناد خزانه توسط شرکت عمران و پیگیری های مهندس گریوانی در جذب این اسناد تقدیر و تشکر نمود.

Print Friendly, PDF & Email

درباره ی گلبهار

رنگ زمینه

رنگ منو

رنگ زمینه نوشته ها