خانه / اخبار / چاره ای جز ارتقاء بهره وری و مدیریت مصرف آب نداریم

چاره ای جز ارتقاء بهره وری و مدیریت مصرف آب نداریم

علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی از عملیات احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری گلبهار بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید گلبهار، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهری گلبهار اظهار داشت: در شرایط فعلی با توجه به استمرار خشکسالی‌های پی‌درپی و کاهش حجم روان آب‌ها، چاره‌ای جز ارتقاء بهره‌وری و مدیریت مصرف آب نداریم.

 وی ادامه داد: شرایط آب در کشور بحرانی است و برای حفاظت از این منابع باید به سمت مدیریت صحیح مصرف آب حرکت کنیم.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: پساب مصرفی شهری می‌تواند پس از تصفیه در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و فضای سبز شهری مورد استفاده قرار بگیرد که کمک شایانی به کاهش میزان برداشت آب از سفره‌های زیرزمینی خواهد کرد.

وی افزود: با توجه به کاهش بارندگی‌ها در سال‌های اخیر، بهره‌وری صحیح و مشارکت همه بخش‌ها در مدیریت صحیح مصرف آب الزامی است. و باید از الآن برای صرفه‌جویی در مصرف آب برنامه‌ریزی کنیم و میزان استفاده از آب‌های زیرزمینی را کاهش دهیم.

علیرضا رشیدیان درخصوص تامین گاز مصرفی این پروژه به مسئولین ذیربط نیز دستورمساعد داد.

شایان‌ذکر است تصفیه‌خانه فاضلاب شهر گلبهارمرحله اول با ظرفیت اسمی معادل ۱۰۰۰ متر مکعب در شبانه روز و برای ۸۰۰۰ نفر با فرایند برکه تثبیت در زمینی به مساحت ۳۸ هکتار به همراه خط انتقال فاضلاب بقطر ۶۰۰ میلیمتر توسط شرکت عمران شهر جدید گلبهار طراحی و احداث شد و در سال ۱۳۸۳ جهت بهره برداری به شرکت آب و فاضلاب گلبهار تحویل گردید.

در مرحله دوم در سال ۱۳۹۴ طی قراردادی به روش BOT با ظرفیت ۳۰ هزار متر مکعب در شبانه روز با هزینه ای بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال به بخش خصوصی واگذار و در حال احداث می باشد.

چاره ای جز ارتقاء بهره وری و مدیریت مصرف آب نداریم چاره ای جز ارتقاء بهره وری و مدیریت مصرف آب نداریم چاره ای جز ارتقاء بهره وری و مدیریت مصرف آب نداریم چاره ای جز ارتقاء بهره وری و مدیریت مصرف آب نداریم

Print Friendly, PDF & Email

درباره‌ی گلبهار

رنگ زمینه

رنگ منو

رنگ زمینه نوشته ها