خانه / اخبار / رونمایی ازالمان شهری تندیس حکیم شیخ الرئیس ابوعلی سینا

رونمایی ازالمان شهری تندیس حکیم شیخ الرئیس ابوعلی سینا

رونمایی از تندیس حکیم شیخ الرئیس ابوعلی سینا میدان ابن سینا شهر جدید گلبهار توسط شرکت عمران انجام گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید گلبهار، با توجه به نزدیک شدن سال جدید تندیس حکیم شیخ الرئیس ابوعلی سینا توسط شرکت عمران شهر جدید گلبهار در میدان ابن سینا این شهر ساخته و نصب گردید.

 مهندس گریوانی مدیر عامل این شرکت در خصوص ایجاد المانها در گلبهار گفت: المانهای شهری عواملی جهت شناساندن بهتر فضاهای شهری هستند. این عناصر باعث ارتقاء سواد بصری شهروندان که همانا توانایی درک، تفسیر، تبادل نظر و انتقال مفاهیم است می گردند. تندیسهای شهری بعنوان یکی از انواع المانهای شهری می توانند بیشتر از سایر المانها تاثیرگذاری داشته باشند. از مهمترین اثرات مجسمه ها در شهر می توان به ارتقاء کیفی فضاها، خاطره انگیزی برای شهروندان و مسافران، معرفی بهتر و سریعتر مکانها اشاره نمود.

وی افزود: جانمایی تندیس شیخ الرئیس ابوعلی سینا در شهر جدید گلبهار از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. از لحاظ شهرسازی؛ کاربری های مجاور که بهداشتی – درمانی بوده (با شخصیت ایشان نیز همخوانی دارد) و همچنین از لحاظ نام بلوار و میدان که همنام با ابن سینا می باشد.

 گریوانی ادامه داد: از نظر هنری این اثر با شکل و فرمی که دارد به گونه ای طراحی و اجرا گردیده است که تداعی کننده ی نگارش کتابهای مشهور ابن سینا همچون کتاب شفا که دانشنامه ی علمی و فلسفی است و کتاب القانون فی الطب که یکی از معروفترین آثار تاریخ پزشکی جهان است می باشد.

رونمایی از المان شهری تندیس حکیم شیخ الرئیس ابوعلی سینا

Print Friendly, PDF & Email

درباره‌ی گلبهار

رنگ زمینه

رنگ منو

رنگ زمینه نوشته ها