خانه / اخبار / معاون وزیر راه و شهرسازی: تأمین خدمات در گلبهار سرعت می‌گیرد

معاون وزیر راه و شهرسازی: تأمین خدمات در گلبهار سرعت می‌گیرد

همزمان با حضور معاون رئیس جمهور در استان خراسان رضوی معاون وزیر راه و شهرسازی نیز به گلبهار سفر نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید گلبهار، مهندس طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید به منظور بررسی مشکلات پروژه های عمرانی و مسکن مهر در شهر جدید گلبهار به همراه اعضاء مجمع عمومی به این شهر سفر کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در خصوص خدمات شهری این شهر گفت: بخش عمده‌ای از ساخت‌وساز ساختمان‌های مسکن مهر به انجام رسیده است اما اصلی‌ترین بحث، تأمین خدمات این واحدها است که باید به آن سرعت ببخشیم و مدل‌های مختلفی را در این زمینه در دست بررسی و اجرا داریم که از آن جمله می‌توان به ایجاد هم‌زمان مراکز محلات در قالب‌های طرح های مشارکتی اشاره نمود.

مهندس طاهرخانی تأکید کرد: حسن این کار این است که همزمان مراکز محلات شکل می‌گیرد و زمینه ارتقای کیفیت سکونت در مسکن‌های مهر فراهم می‌شود. در حال حاضر نیز پارک‌ها و فضاهای عمومی بسیار خوبی در حال ساخت است. امیدواریم با تکمیل و راه‌اندازی زیرساخت‌های آموزشی، امنیتی و بهداشتی و درمانی بیشتر بتوانیم جذابیت سکونت در شهر جدید گلبهار را افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در خصوص واگذاری قطعی زمین های اجاره ای ۹۹ ساله پروژه های مسکن مهر به قیمت کارشناسی روز گفت: نحوه پرداخت قیمت عرصه اراضی به صورت نقدی و یا نقد و اقساط (۲۰ درصد نقد و الباقی حداکثر طی ۵ سال) و با تصویب هیات مدیره شرکت تابعه تعیین میگردد. متقاضیانی که تمایل به پرداخت نقدی سهم عرصه و تسویه حساب کامل دارند، مشمول ۳۰ درصد تخفیف در پرداخت نقدی می شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید ایران درباره قطار برقی گلبهار نیز بیان کرد: یکی از طرح‌های اولویت‌دار ملی وزارت راه‌ و شهرسازی است و در طول سه سال گذشته تلاش‌های بسیار خوبی برای ساخت آن صورت گرفته است.

وی اعلام کرد: بخش زمانبر پروژه که شامل تملک و ایجاد زیرساخت‌ها است تقریباً بطور کامل انجام شده‌ و بخش پایانی آن نیز در حال انجام است. در حال حاضر تمرکز تأمین مالی پروژه نیز با اولویت موضوع فاینانس است که خوشبختانه شورای اقتصاد آن را تمدید کرده است و در حال پیگیری برای باز شدن بخش ال سی هستیم تا پیمانکاران بتوانند کار خود را با سرعت بیشتری انجام نمایند.

در حاشیه این جلسه با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهر‌های جدید، نماینده چناران و طرقبه شاندیز در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان، عملیات اجرایی احداث یک مجموعه تجاری اداری به صورت مشارکتی در گلبهار کلنگ‌زنی شد. همچنین در جریان این سفر خانم مهندس مریم شاهین فر، مدیر شهرسازی شرکت عمران شهر جدید گلبهار توسط مهندس طاهرخانی بعنوان عضو جدید هیات مدیره این شرکت معرفی شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی: تأمین خدمات در گلبهار سرعت می‌گیرد معاون وزیر راه و شهرسازی: تأمین خدمات در گلبهار سرعت می‌گیرد معاون وزیر راه و شهرسازی: تأمین خدمات در گلبهار سرعت می‌گیرد معاون وزیر راه و شهرسازی: تأمین خدمات در گلبهار سرعت می‌گیرد معاون وزیر راه و شهرسازی: تأمین خدمات در گلبهار سرعت می‌گیرد

Print Friendly, PDF & Email

درباره‌ی گلبهار

رنگ زمینه

رنگ منو

رنگ زمینه نوشته ها