خانه / اخبار / بازدید عضو مجلس خبرگان رهبری از گلبهار

بازدید عضو مجلس خبرگان رهبری از گلبهار

آیت الله سید احمد حسینی خراسانی عضو مجلس خبرگان رهبری از شهر جدید گلبهار بازدید و در جمع مردم این شهر در مصلی نماز جمعه سخنرانی نمود .

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید گلبهار، آیت‌الله سید احمد حسینی خراسانی در سالن اجتماعات شرکت عمران گلبهار اظهار داشت: وحدت یک اصل اساسی است که در قرآن، نهج‌البلاغه، سیره اهل‌بیت و تاریخ به آن تصریح شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان حدیثی از حضرت امیرالمؤمنین علیه‌السلام بیان داشت: هیچ‌وقت، هیچ گروهی از گذشتگان، از اختلاف، خیر ندیدند. تمام خیر و خوبی، در اتفاق، اجتماع، اتحاد، همدلی، همسویی، هم‌صدایی و همبستگی است.

وی افزود: مطالعه سرگذشت ملت‌ها و سرنوشت آن‌ها برای این است که از اتفاقاتی که برای آن‌ها پیش آمده است مطلع شویم و درس بگیریم.

تشتت و اختلاف مایه شکست است/ پیروزی در گروی اتحاد و همبستگی است

وی ادامه داد: هر جا تشتت، اختلاف و پراکندگی وجود داشته، شکست به همراه داشته است و پیروزی، موفقیت، توسعه و پیشرفت همواره در سایه اتحاد، همبستگی و همدلی است.

آیت‌الله خراسانی با اشاره به خطبه قادسیه حضرت علی علیه‌السلام گفت: اگر قرار است شهر گلبهار گلباران شود و به همه استانداردها و حدنصاب‌های لازم یک شهر پیشرفته دست پیدا کند، محتاج جماعت، محبت، همکاری، همدلی، همسوئی و همبستگی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: باید باهم باشیم تا گلبهار شهری نمونه، ممتاز، توسعه‌یافته و دارای پیشرفت شود و انگیزه سکونت در این شهر برای همه انسان‌های خواهان زندگی در یک فضای سالم و آرام فراهم شود.

شهرهای جدید می‌توانند عملکرد درخشانی از خود به جای گذارند

وی اظهار داشت: شهرهایی در طول تاریخ وجود داشته‌اند که بدون داشتن پیشینه خاص، در زمان معینی ایجاد شده است. این شهرها پیشینه تاریخی نداشتند اما پسینه درخشانی داشته‌اند؛ پسینه درخشان همواره در گروی پیشینه درخشان نیست.

آیت‌الله خراسانی در سخنرانی که در جمع مردم گلبهار در مصلای نماز جمعه ایراد نمود، بابیان اینکه شهر نمونه اسلامی باید آنچه موردنیاز یک شهر است را داشته باشد، اعم از پارک، مسجد، سالن، ورزشی و …، گفت: همان‌گونه که زمین و آسمان به‌هم‌پیوسته‌اند، مسجد، بازار و ورزشگاه نیز به‌هم‌پیوسته‌اند.

وی بابیان آیه « يَـأَيُّهَا الَّذِينَ ءَامَنُوا إِذَا نُودِىَ لِلصَّلَوةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَ‌ذَرُوا الْبَيْعَ … »، خاطرنشان کرد: در آرمان‌شهر اسلامی زمانی که نماز سیاسی عبادی جمعه برگزار می‌شود، بازار و کسب‌وکارها رها می‌شود و به‌سوی نماز می‌شتابند و طبق همین آیه و قانون، بعد از نماز مسجد بسوی بازار و کسب‌وکار می‌پردازند. درواقع، بازار اسلامی مثل مسجد است و ورزش اسلامی مانند نماز است.

وی تصریح کرد: مسئولان شهر گلبهار مسائل را کلان و بزرگ ببینید چراکه این شهر نوساز است و ظرفیت‌هایی دارد که شاید در شهرهای بزرگ نباشد و این در گروی این است که مسئولان باهم متحد باشند.

عضو مجلس خبرگان عنوان داشت: همان‌طور که مسجد، ورزشگاه، بازار، حوزه علمیه، دانشگاه، بیمارستان و … برای این شهر لازم است و در ساخت‌وسازها باید دیده شود، قدرت چشمگیر، حیرت‌آور و بازدارنده نظامی نیز لازم است. سرمایه‌گذاری بدون وجود قدرت نظامی بازدارنده، مفید نیست.

وی تاکید کرد: در این شهر دانشگاه، پزشک، استاد، امام‌جمعه، عالم، کاسب و بازار لازم است و در کنار آن‌ها ارتش، سپاه و بسیج هم از اولویت‌ها و ضروریات است که باید وجود داشته باشد.

گلبهار باب رضا (ع) است؛ این شهر باید سالم باشد

آیت‌الله خراسانی ادامه داد: گلبهار دروازه ورودی مشهد و باب رضا (ع) است لذا این شهر باید سالم باشد. حضور جمعیت‌های متنوع با گویش‌های مختلف از استان‌ها و شهرستان‌های گوناگون در شهر جدید گلبهار یک فرصت است. این تجربه باهم بودن و در کنار هم بودن فرصت است و مدیریت آن نیاز به حساسیت بیشتری است.

مسئولان با مردم مدارا کنند/ برای ارباب‌رجوع ارزش قائل شوند

عضو مجلس خبرگان تصریح کرد: برای اینکه در  گلبهار مردمی داشته باشیم که باوجود همه تنوع قومی، گویشی، زبانی و نژادی اما ازنظر زندگی یکدست داشته باشیم، نیاز است مسئولان شهر با مردم بر اساس اصل مدارا که اصل آسمانی، انسانی و دینی است برخورد کنند. باید با مردم مدارا شود، به آن‌ها محبت کنید، چه تحریم باشیم، چه نباشیم و یا تحریم‌ها بیشتر شود، این مدارا باید وجود داشته باشد چراکه نیازمند هزینه نیست. باید برای ارباب‌رجوع ارزش قائل شویم.

هنر این است که عموم مردم از ما راضی باشند

وی ادامه داد: این‌که حضرت رضا علیه‌السلام به رضا ملقب شدند به این دلیل است که علاوه بر اینکه خدا از ایشان راضی بود و ایشان نیز از خداوند راضی بودند، خلق خدا، نه فقط مسلمانان شیعه و سنی، بلکه عموم مردم از مذاهب مختلف نیز از ایشان راضی بودند.

وی تاکید کرد: در تمدن سازی، شهرسازی، انقلاب و دین، هنر این است که به‌گونه‌ای با مردم برخورد کنیم که آن‌ها از ما راضی باشند.

در این سفر چندساعته ایشان با حجت الاسلام مروج امام جمعه گلبهار،علماو ائمه جماعات مساجد این شهر نیز دیدار نمود.

وی همچنین از مراحل  تکمیل و کلاسهای دایر در حوزه علمیه شهر گلبهار بازدید کرد، و در کلاس درس طلبه های جوان مشغول به تحصیل در این حوزه علمیه بازدید نمودند.

آیت الله حسینی خراسانی  پس از این مراسم به دعوت از جمعی جوانان گلبهار در یکی از مراسمات زیارت عاشورای محلی این شهر شرکت نمود.

 

بازدید عضو مجلس خبرگان رهبری از گلبهار
 
بازدید عضو مجلس خبرگان رهبری از گلبهار
 
بازدید عضو مجلس خبرگان رهبری از گلبهار
 
بازدید عضو مجلس خبرگان رهبری از گلبهار
 
بازدید عضو مجلس خبرگان رهبری از گلبهار
 
بازدید عضو مجلس خبرگان رهبری از گلبهار

Print Friendly, PDF & Email

درباره‌ی گلبهار

رنگ زمینه

رنگ منو

رنگ زمینه نوشته ها